איך לפתח כישרון לחדשנות יוצא דופן?

(מתודולוגיה מקורית)

בעולם המבוסס על טכנולוגיות חדשות המופיעות חדשות לבקרים, המושג חדשנות חוזר באופן תדיר בארגונים. מהי חדשנות בעצם? חדשנות מעניקה למנהל את ארגז הכלים המאפשר לזהות את סוג הפיתרון המתאים לבעיה מורכבת ולהתאים לבעיה נתונה את הטכניקה הנכונה לפתרון. לימודי חדשנות מאפשרים לייצר אנציקלופדיה של טכניקות לפיתוח מוצרים ושירותים באמצעות תרגול.

מרבית הכלים פשוטים ומבוססים הן על חשיבה מקורית בתוך הקופסא ותהליכי חשיבה חכמים ויעילים המשמשים לפיתוח ופתרון בעיות.

ניתן להשתמש בכלים בתחומי השיווק והפרסום, מחקר ופיתוח, ניהול, סיעור מוחות, יצירת תרבות ארגונית יצירתית, פיתוח יכולת חדשנות ומנהיגות לצוותים ולפרט. השפות הנלמדות מתאימות לעובדים, חוקרים וסטודנטים, הרוצים לפתח ולחזק חשיבה יצירתית-יצרנית בעבודה הספציפית שלהם.

 

במסגרת הסדנה תלמדו טכניקה פשוטה אך מהפכנית ולא שגרתית – איך לפתח 99 מוצרים ושירותים שיש להם צורך בשוק בעשרים שתים דקות וכן טכניקות בחשיבה יצירתית, מיומנויות חשיבה בתחומים שונים, חשיבה מערכתית, חשיבה אובייקטיבית וחשיבה ביקורתית.

סדנה של 4 שעות, בהנחיית עופר ברייר.

איך לפתח כישרון למצוינות בניהול מערכות?

(מתודולוגיה מקורית)

נתקלתם בהרבה מנהלים שנכשלו סביבכם? לא במקרה. הם עבדו קשה מאוד כדי להשיג את הכישלון… איך בכל זאת אפשר למנוע ממנהל להיכשל ובגדול? התשובה נמצאת בחשיבה אסטרטגית המבוססת על יכולות ניהול המאפשרות תכנון תרחישים ארוכי טווח להשגת היעדים הארגוניים. כלומר, לגזור מתוך המטרה את הצעדים הנכונים, בסדר הנכון, עד לנקודת הפתיחה. זהו למעשה Reverse Engineering של תהליך הניהול.

כך גם חושב שחקן שח מצטיין שרכש את המיומנויות הטקטיות בכל רגע נתון, כדי לנצח במהלך עצמו, אך יש לו גם יכולת תכנון ארוכת טווח, מהעתיד המוגדר להווה הקיים.  בכל נקודת כשל בתהליך הניהול, ישנן אלטרנטיבות ידועות מראש, המאפשרות לו לשנות את מסלול הניהול בדרך ליעד. ככל שיש יותר תרחישי ניהול אפשריים, יש יותר אלטרנטיבות טקטיות ידועות מראש, יכולת חשיבה אובייקטיבית מהתחקיר אל הפתרון, ובשלב הפתרון – כלי חשיבה סיסטמתיים המאפשרים דיאלוג מהיר, חכם, יצירתי וחדשני לפתרון בעיות באופן אפקטיבי. מיומנויות ניהול אינן אקראיות ויש לרכוש אותן באופן המאפשר דיאלוג היוצר מכנה משותף בכל מערכת ארגונית.

במהלך הסדנה נרכוש כלי ניהול וחשיבה אסטרטגית כמנהלים תוך התייחסות ל- Case Studies אמיתיים בארגון.

 

סדנה של 4 שעות, בהנחיית עופר ברייר.

איך לפתח כישורי נטוורקינג ויחסי אנוש?

(מתודולוגיה מקורית)

אתה הולך לכנסים כדי לחפש אנשים חדשים לרשימת המכותב שלכם בלינקדאין או פייסבוק? חושב שתכיר שם את האנשים הנכונים? האם מצאת משם פעם מישהו משמעותי ששיפר משהו בתהליכי העבודה שלך? ומה אתה יכול להציע בתמורה לאותם אנשים מלבד למכור משהו? תאר לעצמך שבכל רגע נתון בחייך המקצועיים קיימים סביבך עשרה אנשים, חלקם מחזיקים במשרות בכירות משלך,חלקם בעלי קשרים מסועפים לא פחות משלך, חלקם בעלי מומחיות מוכרת ומוערכת במקצועך ובמקצועות מקבילים לשלך- המשותף לכולם, שהם חושבים באופן קבוע איך אפשר לעזור לך. איך תגיע לאותם אנשים? איך תיצור קשרים איתם?

ניהול מערכות מורכבות דורש מאיתנו לעיתים גם יכולת מפותחת של פרימת קשרים ברשת. אך דווקא יצירה של עוד ועוד קשרים אמיצים וחזקים,עשויה לסייע לנו בעליה "למדרגה הבאה".

נטוורקינג מתייחס לרשת קשרים אישית שיש לכל אחד ואחת מאיתנו בתחומים שונים. השימוש באומנות הנטוורקינג ככלי ניהולי, יסייע לנו לשכלל את יכולות ההתמצאות וההשפעה הארגונית והחוץ ארגונית מול ספקים ולקוחות שלנו, להגיע לאופטימיזציה בניהול הסביבה הפנימית והחיצונית וליצור נקודות מפנה בקריירה האישית והמקצועית שלנו.

במהלך הסדנה, ילמדו משתתפי המפגש איך לבנות מערכת קשרים שתוביל לנקודת מפנה בקריירה האישית והמקצועית שלהם.

 

סדנה של 4 שעות בהנחיית עופר ברייר.

 

כישורי פרזנטציה – איך לעמוד מול קהל ולשכנע?

(מתודולוגיה מקורית)

כמה פעמים הלכתם להרצאה בארגון והצצתם כל רגע בשעון לבדוק אם עבר הזמן. הנושאים יכולים להיות מרתקים, אך מרצה משמים יכול להשבית כל סקרנות. כמה פעמים שמעתם או חוויתם על בשרכם את התלאות בבניית הרצאה או פרזנטציה שרציתם שתהיה מרתקת ומרגשת. זו שלאחריה כולם ייגשו ויחמיאו לכם. הדרך בה אתם מציגים את הדברים מכריעה לעיתים קרובות, לגבי קבלת פרויקט, השקעה או קידום.

 

נדבר ונעסוק בעקרונות הפרזנטציה העסקית ואיך למקסם את היכולות שלנו כפרזנטורים – בין אם אנו נמצאים בשיחה מול אדם אחד, קבוצה קטנה של אנשים או קהל גדול. נסביר איך להציג נושא או בעיה באופן בהיר ומדויק. איך לייצר מתח ורפיון כדי לעורר הקשבה ולרגש, ללא צורך במצגת. איך להשתמש בסיפורים כאנלוגיה להעברת מסר, שסופו בהירות והתרגשות. איך להדגיש מסרים חשובים ולחזור על מוטיבים עיקריים בנקודות מפנה בפרזנטציה.

 

בסדנה יתרגלו המשתתפים בשיתוף המנחה, טכניקות קלות וישימות לשיפור משמעותי של יכולת הפרזנטציה והשכנוע ויתעדו את עצמם באמצעות הקלטה וצילום. 

סדנה של 4 שעות, בהנחיית עופר ברייר. 

 

סדנת MasterMind Level III  – הקמת  Board of Advisors

(מתודולוגיה מקורית)

 

את המונח Mastermind  טבע לראשונה נפוליון היל ב-1937, בספרו המפורסם חשוב והתעשר. הוא תאר את ה – Mastermind כתאום ידע ומאמצים, הנעשים בהרמוניה, על ידי שניים או יותר אנשים, במטרה להשיג יעד ברור ומוגדר. היתרון בקבוצת Mastermind Level III הינו שהמשתתפים מציבים אתגרים ויעדים ממשיים וישימים למטרות של כל אחד מהם. קבוצת Mastermind Level IIIהינה קבוצה הבנויה ממקצוענים בתחומם, שמטרתם לתמוך ביעד ולדאוג שהיא תושג בזמן שהוקצב לו. הקבוצה נפגשת על בסיס קבוע, על מנת לספק ולקבל ייעוץ, היזון חוזר ורעיונות. באמצעות קבוצת Mastermind Level III אפשר לממש ולהגשים מה שהיה עד עכשיו רעיון, חלום, או משאלת לב.

 

כיצד תייצר יצירתיות וידע חיוני בנוגע לרעיונות ופרויקטים עסקיים? הצטרף לקבוצת Mastermind Level III,  קבוצת מקצוענים המייצרת חשיבה משותפת. קבוצת ברייר למדה, חקרה ופיתחה את השיטה, ובאמצעות סדנת Mastermind Level IIIהמשלבת Networking ומתן ערך לאחר, תדריך את המנהלים בארגון כיצד ליישם "עבודה קבוצתית" איכותית ומקצועית שמטרתה לקדם את הרעיונות, הרצונות והתוכניות של הפרט ושל הארגון.

 

חשוב לזכור כי מערכות הקשרים הטובות ביותר פועלות בשיתוף פעולה ובניהול ידע של מעגלים סגורים, כלומר ידע שאינו נחלת הציבור הרחב. סדנת ה-Mastermind Level IIIנותנת מענה בדיוק לצרכים אלו! שימוש נכון בשיטה גורם למשתמש בה למקסם את היכולות שלו פי עשר ולצבור כוח שבעבר לא נראה כאפשרי.

בסדנה נלמד כיצד לממש את שבעת היסודות ל – Mastermind Level III מוצלח:

 

 1. יצירת סדר יום אפקטיבי
 2. ניהול אתגרים כקבוצה
 3. בדיקת תהליכים באופן קבוע
 4. שמירה על גישה אובייקטיבית
 5. שמירה מתמדת על המטרות ברקע
 6. שיתוף פעולה וגיוון
 7. גמישות ופתיחות לשינויים.

 

הסדנה מעניקה למנהלים בארגון את הידע והיסודות של קבוצת Mastermind Level III

 • שימוש בקבוצת Mastermind  Level IIIככלי ניהולי, נועד גם לקבוצות הנהלה שמעוניינות לשדרגאת אפקטיביות ומיומנויות הניהול.
 • בקבוצת Mastermind Level III של קבוצת הנהלה, תתבצע צפייה וניתוח של התנהגות המנהלים בדיון.
 • סביבה מקצועית ואיכותית המאפשרת הצגת רעיונות, רצונות ומטרות.
 • רשת קשרים איכותית עם אנשים מקצועיים שישמשו כמועצת המנהלים הפרטית שלך.
 • שותפות לאחריות בנוגע למטרות והצרכים שלך.
 • ייעוץ מקצועי אובייקטיבי ותמיכה לרעיונות שתעלה במסגרת הקבוצה.
 • בניית סינרגיה חדשה הנוצרת מהמידע הקולקטיבי של הקבוצה.
 • פיתוח קשרים קרובים עם חברי הקבוצה.
 • פיתוח כישורי מנהיגות ותקשורת שיפותחו תוך כדי הצגת הרעיון או הפרויקט שלךוקבלת היזון חוזר.
 • פתרונות מדהימים ויצירתיים לשאלות ונושאים המועלים על ידי הקבוצה.
 • לכל קבוצת Mastermind Level III יתאפשרו פגישות אישיות על פי צורך, עם חברי הקבוצה, עלמנת לשפר את היכולות האישיות שלך.

 

משך הסדנה שני מפגשים בני 5 שעות כל אחד

מומחה מקבוצת ברייר ימשיך להנחות את הקבוצה אחת לחודש, למשך 12 חודשים   (מפגש של שעתיים)

איך לקיים דיון חכם ויעיל?

(מתודולוגיה מקורית)

ישבתם לא פעם בדיונים וחשבתם איך מבזבזים לכם את הזמן? הדיון מתארך, כולם מדברים, אך שום דבר אפקטיבי לא יוצא מזה? בהרצאה יוסבר כיצד לקיים דיון חכם ויעיל, על פי עקרונות ה- Mastermind Level III, אותם טבע לראשונה נפוליון היל ב-1937, (בספרו המפורסם "חשוב והתעשר") כתאום ידע ומאמצים, המתבצעים בהרמוניה,במטרה להשיג יעד ברור ומוגדר.

בקבוצת Mastermind Level III ,היתרון הוא שהמשתתפים מציבים אתגרים ויעדים ממשיים וישימים שיובילו להשגת מטרות של כל אחד מהקבוצה.תהליך Mastermind  מתבצע בקבוצה המורכבת  ממקצוענים בתחומם, שמטרתם לתמוך ביעד ולדאוג שיושג בזמן שהוקצב לו. הקבוצה נפגשת על בסיס קבוע, כדי לקבל ולתת – ייעוץ, היזון חוזר ורעיונות. באמצעות קבוצת Mastermind אפשר לממש ולהגשים את מה שהיה עד עכשיו רעיון, חלום, או משאלת לב בלבד.

במשך כעשרים שנה,חקרנו בקבוצת ברייר את השיטה המשלבת נטוורקינג ומתן ערך לאחר. אנו מדריכים את המנהלים בארגון כיצד ליישם "עבודה קבוצתית" איכותית ומקצועית ומקדמת  את הרעיונות, הרצונות והתוכניות של הפרט ושל הארגון.

בסדנה נלמד איך לממש את שבעת היסודות ל-  Mastermind Level III מוצלח: יצירת סדר יום אפקטיבי,ניהול אתגרים כקבוצה, בדיקת תהליכים באופן קבוע, שמירה על גישה אובייקטיבית שמירה מתמדת על המטרות ברקע, שיתוף פעולה וגיוון וגמישות ופתיחות לשינויים.

סדנה של 4 שעות, בהנחיית עופר ברייר.

 

איך לגרום לעובדים שלך לקום עם חיוך בבוקר?

(מתודולוגיה מקורית)

מרגיש לפעמים שלא בא לך לקום בבוקר? שנמאס לך מהמקצוע שלך?

מתוסכל? החיים מתישים אותך ואתה כבר לא יודע מה אתה רוצה מעצמך?

בא לך לעזוב הכל ולהתחיל מהתחלה? אתה בסך הכל רוצה להיות בריא, מוכשר, מצליח, עשיר, אהוב ומאוהב…אתה בסה"כ רוצה להיות מאושר וזה בהחלט מגיע לך! 

האם יש שיטות להפוך להיות מאושר, או שהאושר מגיע משמיים? בהרצאה נדבר על שיטות ייחודיות שפיתחנו, להשגת אושר באמצעות ההישגים היומיומיים ונבין איך להפוך כל הישג בחיים לרגע מתוק של אושר!

במהלך הסדנה נתרגל טכניקות פשוטות לפתרון בעיות ביום יום, נכיר שיטות לניהול משימות בצורה חכמה, נבדוק איך לייצר לעצמנו אתגרים חדשים בכל יום, להצליח בהם ולהתעורר כל בוקר רעננים, מלאי אנרגיה ועם חיוך גדול.

סדנה של 4 שעות, בהנחיית עופר ברייר.

 

איך לפתח כישרון רבתחומי?

(מתודולוגיה מקורית)

בעתיד הלא רחוק, אנשים שאינם מוכשרים- לא ישרדו בתעשייה. כל מקצוע שקבלת ההחלטות בו היא רציונלית ואינה דורשת כישרון, יוחלף באמצעים טכנולוגיים, ולראייה, הקופאית בבנק הפכה להיות הכספומט – יותר פרודוקטיבית, זמינה, ואין לשירות האנושי יתרון על השירות הטכנולוגי. לקופאית הבנק מצטרפת הקופאית בסופרמרקט, ובעתיד הקרוב, יצטרפו מיליוני בעלי מקצוע למאגר המובטלים. התחרות תשנה את פניה ותהפוך להיות תחרות בין האדם לטכנולוגיה ולא בין אדם לאדם. הדברים כתובים על הקיר, ואת התוצאות רואים ומרגישים יום יום.

האם הכישרון שלנו מולד או נרכש? אם לא, איך רוכשים אחד כזה? מהו באמת כישרון? ממה הוא מורכב? מכיוון שאין לנו מושג באיזה תחום יצטרכו ילדינו להיות מוכשרים בעוד 20 שנה, עלינו להקנות להם כבר מעכשיו כישרון רב-תחומי .

בהרצאה נוכל לקבל טעימה ולהתוודע לתפיסת העולם העומדת מאחורי פיתוח כישרון רב-תחומי. נכיר את השיטה שפיתחה קבוצת ברייר,שייחודה בשימוש שהיא עושה בהמרות בין תחומים שלכאורה אינם קשורים זה לזה.

 

בסדנה נוכל לקבל טעימה ולהתוודע לתפיסת העולם העומדת מאחורי פיתוח כישרון רב-תחומי. נכיר את השיטה שפיתחה קבוצת ברייר,שייחודה בשימוש שהיא עושה בהמרות בין תחומים שלכאורה אינם קשורים זה לזה.

נלמד טכניקות כיצד לפתח את הכישרון שלנו, ואת דרגת היצירתיות הגבוהה שאנו יכולים להפיק ממנו.

 

סדנה של 4 שעות בהנחיית עופר ברייר