קשרים

תאר לעצמך שבכל רגע נתון בחייך המקצועיים קיימים סביבך עשרה אנשים, חלקם מחזיקים במשרות בכירות משלך, חלקם בעלי קשרים מסועפים לא פחות משלך, חלקם בעלי מומחיות מוכרת ומוערכת במקצועך ובמקצועות מקבילים לשלך, כשהמשותף לכולם הוא שהם חושבים באופן קבוע איך אפשר לעזור לך.

ניהול במערכות מורכבות דורש מאתנו לעיתים יכולת מפותחת של פרימת קשרים ברשת. אך דווקא יצירה של עוד ועוד קשרים אמיצים וחזקים עשויה לסייע לנו בעליה "למדרגה הבאה".

נטוורקינג מתייחס לרשת קשרים אישית שיש לכל אחד ואחת מאתנו בתחומים שונים. השימוש באומנות הנטוורקינג ככלי ניהולי, יסייע לנו לשכלל את יכולות ההתמצאות וההשפעה הארגונית והחוץ ארגונית מול בספקים ובלקוחות שלנו ולהגיע לאופטימיזציה בניהול הסביבה הפנימית, החיצונית ולנקודות מפנה בקריירה האישית והמקצועית.

 במהלך הקורס משתתפי המפגש ילמדו לבנות מערכת קשרים שתוביל לנקודת מפנה בקריירה האישית והמקצועית שלהם. בהרצאה תוסבר תפיסת העולם החדשנית ויוצגו עקרונות החשיבה של אנשי קשרים ישראלים ידועים. כמו כן, יינתנו כלים ליישום התפיסה.

קורס פתוח קשרים:

כולל 5 מפגשים – 8 שעות כל מפגש.

קורס פיתוח כישורי פרזנטציה

פרזנטור טוב אמור לייצר דיאלוג רגשי מול קהל, לשכנע, לסחוף ולהשאיר רושם עמוק על הצופים.

יכולות אלו באות לידי ביטוי, בין אם בשיחה מול אדם אחד, קבוצה קטנה של אנשים או קהל גדול. בקורס כישורי פרזנטציה, נשכלל ונפתח את אותן היכולות שיאפשרו לך לבנות את המותג המקצועי שלך ולהוביל אותך למקום אליו אתה שואף להגיע בקריירה שלך.

 

  • חלק מעקרונות הפרזנטציה העסקית שנלמד בקורס:
  • להציג נושא או בעיה באופן בהיר ומדויק.
  • לייצר מתח ורפיון כדי לעורר הקשבה ולרגש ללא צורך במצגת.
  • להשתמש בסיפורים כאנלוגיה להעברת מסר, שסופו בהירות והתרגשות.
  • להדגיש מסרים חשובים ולחזור על מוטיבים עיקריים בנקודות מפנה בפרזנטציה.
  • להוביל את המאזין לקונצנזוס והזדהות אתך.
  • להפוך את הפרזנטציה לחומרים כתובים, החל ממאמר ועד לכתיבת ספר או סרטון וידאו.
  • לדעת לשאול את השאלות הנכונות, לאתר מקורות מידע נכונים ולהתייעץ עם מומחים בנושא.
  • לנתח את האיכויות, החוזקות והחלשות שלך, כדי לשפר אותן בעתיד.

 

קורס פיתוח כישורי פרזנטציה:

10 מפגשים – 3 שעות כל מפגש

תכנית לניהול קריירה, מיתוג אישי ונטוורקינג במסגרת Talent Management בארגון

התכנית מאפשרת להאיץ את תהליך מיתוג הכישרון הייחודי שלך ובניית הקריירה. התכנית כוללת 18 מפגשים באורך של 3 שעות ו-2 מפגשים אישיים בני חצי שעה כל אחד.  התכנית בנויה משלבים, החל מניתוח האישיות והכישרון ועד בניית תכנית תלת-שנתית ליישום שיטתי של בניית הקריירה לשלוש שנים קדימה.

 

הנושאים שאותם נלמד, נתרגל וניישם הם:

ניתוח ובניית מודל של הרגלי החשיבה שלך – ה-DNA  הקיים שלך, שיאפשר לך לנהל את ההרגלים שלך ולא להתנהל על פיהם ולהבין איזה הרגלים חסרים לך.

 

כתיבת ספר ההצלחה האישי שיגדיר את המותג שאני רוצה להיות ומה 108 האלמנטים המרכיבים את המותג שלי – כלי זה מאפשר ארגון המחשבות והידע ומיזוג בין ידע אקדמי נרכש וניסיון חיים.

 

נוסחאות הצלחה–  קיימים 17 מרכיבים להצלחה. חלקם בידך וחלקם לא. בתהליך אנו משלימים את אלה שאין לך ולומדים לנהל את המרכיבים בסדר הנכון.

 

כתיבת תכנית אסטרטגית תלת שנתית – כדי להגיע ליעד שתציב לעצמך אנו בונים תכנית שתאפשר לנהל מהלכים הכוללים את כל שטחי החיים, העסקיים והאישיים.

 

הגדרת ערכים אישיים, עקרונות והסכמות, כדי לאפשר עקביות בדרך להשגת מטרה.

 

ניהול עצמי– הגדרת יעדים וניהול המשימות עם כלים המאפשרים למדוד ביצועים ולשכלל את היכולות, החוזקות והחולשות. כלי זה מאפשר לשפר את החשיבה האסטרטגית, הביקורתית והיצירתית, במהלכים קצרי-טווח וארוכי-טווח ולנהל אותם באופן אופטימלי.

 

World Class Vs. Middle Class – תהליך של שינוי ההרגלים, השיטות החשיבה ושינוי תפיסת העולם שלך.

 

בדיקות היתכנות ותהליך קבלת החלטות – כלים המאפשרים לקבל החלטות גם באופן עצמי וגם בשיתוף מומחים.

 

בניית ההערכה העצמית, התשוקה והאמונה – כלי תרגול יומיומי המאפשר לשכנע את התת-מודע ולנהל את חמשת הפחדים הבסיסיים שלנו.

 

שיווק המותג – שימוש במדיה: כתיבת בלוג, מאמרים, ניוזלטר, ספר ופרזנטציה בפני קהל.

שיווק המותג – שימוש חכם במאגר הקשרים האישיים והעסקיים שלי:

א. מהם קשרים? למה חשוב לבנות אותם?

ב. זיהוי אנשים נכונים למאגר הקשרים שלי.

ג. זיהוי המבנה האישיותי של האדם העומד מולי.

ד. זיהוי הצרכים של החברים במעגל הקשרים ושל חברים פוטנציאלים חדשים.

ה. שיטות במתן ערך – מענה לצרכים של החברים.

ו. שיטות להשגת ערך – הדרך ליצירת הזדמנויות עסקיות.

ז. חיזוק המוניטין המקצועי שלך ושליטה באיומים על מעמדך.

ח. בניית מעגלי השפעה – תחזוק קשרים ברמות אינטנסיביות שונות.

ט. The Art of Story Telling and the Art of Listening

 

בנייה וניהול דירקטוריון אישי – קבוצה של חברים קרובים, מומחים בתחומם ועתירי קשרים

המאפשרים ניהול אובייקטיבי של המהלכים שלך.

 

הקורס מוגבל ל-18 משתתפים.

מינימום 12 משתתפים בקורס

18 מפגשים – 3 שעות כל מפגש

חדשנות – לחשוב בתוך הקופסא

בעתיד הלא רחוק, אנשים שאינם מוכשרים- לא ישרדו בתעשייה. כל מקצוע שקבלת ההחלטות בו היא רציונלית ואינה דורשת כישרון, יוחלף באמצעים טכנולוגיים, ולראייה, הקופאית בבנק הפכה להיות הכספומט – יותר פרודוקטיבית, זמינה, ואין לשירות האנושי יתרון על השירות הטכנולוגי. לקופאית הבנק מצטרפת הקופאית בסופרמרקט, ובעתיד הקרוב, יצטרפו מיליוני בעלי מקצוע למאגר המובטלים. התחרות תשנה את פניה ותהפוך להיות תחרות בין האדם לטכנולוגיה ולא בין אדם לאדם. הדברים כתובים על הקיר, ואת התוצאות רואים ומרגישים יום יום.

 

האם הכישרון שלנו מולד או נרכש? אם לא, איך רוכשים אחד כזה? מהו באמת כישרון? ממה הוא מורכב? מכיוון שאין לנו מושג באיזה תחום יצטרכו ילדינו להיות מוכשרים בעוד 20 שנה, עלינו להקנות להם כבר מעכשיו כישרון רב-תחומי .

 

קורס חדשנות מעניקה למנהל את ארגז הכלים המאפשר לזהות את סוג הפתרון המתאים לבעיה מורכבת ולהתאים לבעיה נתונה את הטכניקה הנכונה לפתרון. הקורס מאפשר לייצר אנציקלופדיה של טכניקות ושפות בחשיבה המערכתית, באמצעות תרגול. רוב הכלים פשוטים ומבוססים הן על חשיבה בתוך הקופסא והן על חשיבה מקורית. תהליכי חשיבה בריאים ויעילים משמשים ליצירת אסטרטגיות, טכניקות, טקטיקות ומבחנים בארגון.

 

את הכלים אפשר לנצל לשימוש בתחומי השיווק והפרסום, בסיעור מוחות ליצור תרבות ארגונית יצירתית, לפתח יכולות חדשנות ומנהיגות לצוותים ולפרט. השפות הנלמדות מתאימות לעובדים, חוקרים וסטודנטים, הרוצים לפתח ולחזק את החשיבה היצירתית בעבודה הספציפית שלהם.

 

במסגרת הקורס נלמד, מלבד טכניקות בחשיבה יצירתית, גם מיומנויות חשיבה בתחומים שונים, כמו חשיבה מערכתית, חשיבה אובייקטיבית וחשיבה ביקורתית. הקורס מבוסס על תרגולים חוזרים ונשנים המסייעים בפיתוח מיומנות החשיבה היצירתית. במסגרת הקורס יוצגו תהליכי חשיבה מתודולוגיים ומעבר להקניית הכלים ולתרגול, יש בו רגעי הנאה ואף פתרון בעיות אמת של תלמידים.

 

קורס לפיתוח חשיבה יצירתית:
כולל 8 מפגשים – שעתיים כל מפגש

מצוינות בניהול מערכותמט בתשעה מהלכים

חשיבה אסטרטגית מבוססת על יכולות ניהול המאפשרות תכנון תרחישים ארוכי טווח להשגת היעדים הארגוניים, כלומר לגזור מתוך המטרה את הצעדים הנכונים, בסדר הנכון, עד לנקודת הפתיחה. זהו למעשה REVERSE ENGINEERING של תהליך הניהול. כך גם חושב שחקן שח מצטיין שרכש את המיומנויות הטקטיות, לכל רגע נתון כדי לנצח במהלך עצמו, אך יש לו גם יכולת תכנון ארוכת טווח, מהעתיד המוגדר להווה הקיים. בכל נקודת כשל בתהליך הניהול, יש אלטרנטיבות ידועות מראש, המאפשרות לו לשנות את מסלול הניהול בדרך ליעד. ככל שיש בידך יותר תרחישי ניהול אפשריים, יש לך יותר אלטרנטיבות טקטיות ידועות מראש.

 

בכל תחנה בתהליך הניהול נדרשת היכולת לנקוט יוזמה הנתמכת על חוסר הביטחון שבפעולה, שנובע מאי-ידיעת התוצאה. בביצוע הפעולה הפרואקטיבית עצמה, צריכה להיות יכולת תחקיר יומיומית מהירה ויעילה (שכמוה משתמשים בחיל האוויר או בשייטת, למשל) שמאפשרת למידה מתמדת של הצלחות וכישלונות. הצלחה מחייבת תחקיר ולימוד על מנת שנוכל לשחזר ולהפוך אותה לתבניות. בדיוק כמו שאנו מתחקירים כישלונות – כדי למנוע מאותה תבנית לחזור על עצמה במערכת.יכולת חשיבה אובייקטיבית מהתחקיר אל הפתרון, ובשלב הפתרון, כלי חשיבה סיסטמתיים המאפשרים דיאלוג מהיר, חכם, יצירתי וחדשני, המאפשר פתרון בעיות באופן אפקטיבי.

 

לסיכום, מיומנויות ניהול אינן אקראיות ויש לרכוש אותן באופן המאפשר דיאלוג שיוצר מכנה משותף בכל מערכת ארגונית. רכישת מיומנויות כמו שהוגדרו כאן, מתבצעת יחד עם עבודה על Case Studies אמיתיים בארגון.

 

קורס מצוינות בניהול מערכות:

8 מפגשים – בני שעתיים כל אחד

 

חשיבה מערכתית – לראות את התמונה כולה

ניהול המידע בארגון עתיר ידע דורש שליטה וסינון מידע בסדרי גודל המהווים אתגר הן למנהלים בכירים והן למנהלים זוטרים. המידע מצוי באינטראקציה מתמדת ובדינמיקה של שינוי מהיר. מערכות דינאמיות מורכבות דורשות יכולות תפקוד שאינן טבעיות לאדם. מערכות ארגוניות יעילות הדורשות שינויים תכופים, מתקשות בניהול האסטרטגיה ומשתמשות  ב-90%  ממשאב הזמן בניהול טקטי.

 

קורס בחשיבה מערכתית מאפשר בניית תרחישי פעולה ארוכי טווח ובעלות יכולת זיהוי של נקודות תורפה עתידיות במערכת הארגונית.בקורס נלמד לזהות תבניות התנהגות של מערכות ניהול מורכבות. נוכל להגדיר מצב עכשווי ולהבין איך פעולות מסוימות בהווה ישפיעו על המצב בעתיד. ללא ידע מובנה בתחום החשיבה המערכתית, מרבית החשיבה הניהולית הינה פעולה סימפטומטית, אקראית ומוטת סיטואציות.  הקניית הכלים והשיטות בקורס מאפשרת יצירת ידע ארגוני המסייע למנהל לנתח כיצד המשתנים השונים במערכת מתקשרים ומשפיעים זה על זה. על פי ניתוח והבנה מבוססי כלים אלו, ניתן לבנות פונקציות מדויקות בניהול.

 

הקורס מעניק למנהל בארגון הרגלי חשיבה אסטרטגיים המאפשרים הישרדות וצמיחה בסביבה עסקית הנמצאת בסחרור מתמיד, ותורמים לניהול הארגון כמכונה אנושית המושתתת על מערכות יחסים וקומוניקציה מורכבות. הכלים הנלמדים בקורס מאפשרים להגדיר מנגנונים קיימים ורצויים, לזהות ארכיטיפים ומאפשרים ליצור תרחישי התנהלות נכונים באמצעותם ניתן לנתב את הארגון ליעדים עסקיים מוגדרים.

 

קורס חשיבה מערכתית:
כולל 8 מפגשים – שעתיים כל מפגש