לכל ארגון יש אסטרטגיה עסקית ויש אסטרטגיית שווק. כשהמודלים נכונים כל מה שנותר הוא לנהל אותם בחוכמה.

 

אם כך, מהי חכמת הניהול?

  1. לגייס את המנהלים המוכשרים ביותר בתחומם.
  2. לבנות עבורם תשתית ניהול – מבנה ארגוני נכון ושיטות ניהול.

 

פיתוח של אסטרטגיית ניהול מאפשר לחברה לנהל את עצמה בצורה אפקטיבית, בהירה וממוקדת יותר ולהשיג הישגים אסטרטגיים.

תהליכים אלו מתבצעים באמצעות הנחיה אישית איכותית, המשדרגת את היכולת האישית של כל סמנכ"ל וגם של המנכ"ל, להגיע למצוינות וסנכרון אפקטיבי של תהליכי הניהול השונים ולמקסם את ההצלחות האישיות שלו או של היחידה אותה הוא מנהל. לצורך כך, הוא חייב לראות מערכת בהירה של אינפורמציה הכוללת בתוכה את המצב הנתון, המצב הרצוי והפער ביניהם.

אסטרטגיית ניהול ייחודית ושיטתית שתואמת צרכים אסטרטגיים היא התוצר של התהליך. ללא אסטרטגיית ניהול בהירה, הישגים עסקיים / אסטרטגיים הם בגדר Wishful thinking ולא מטרה ברורה. אם נעשה אנלוגיה לעולם המחשוב, איכות מערכת ההפעלה תקבע את איכות יכולת התפקוד וניהול האינפורמציה במחשב.

 

אוסף של מנהלים איכותיים אינה אסטרטגיית ניהול, שכן כל מנהל צריך להגן על הצלחה בגבולות המחלקה שלו יותר מאשר בקנה המידה של המערכת הארגונית כולה ונוצר פער בין התוכנית האסטרטגית של הארגון לבין מטרות כל מחלקה בנפרד ובוודאי כל עובד בנפרד. באמצעות מודל מחקרי שיטתי ומדויק שפיתחנו, אנחנו לומדים את האפשרויות הגלומות ויכולות הניהול של סמנכ"לי החברה והמנכ"ל.

 

תהליכי העבודה

מה הייחוד שלנו? מה שונה?

צוות מנהלים המגבש דיאלוג לבניית אסטרטגיית ניהול, מגבש אסטרטגיית ניהול. הם לאו דווקא מגבשים אסטרטגיית ניהול המאפשרת התנהלות חכמה ונבונה בזמנים קשים, כמו גם בזמנים טובים. קיימות דוגמאות רבות לחברות שכתבו אסטרטגיות עסקיות והפכו אותן לספר שמעלה אבק. הסיבה לכך מצויה בחוסר התאמה של אסטרטגיית ניהול המאפשרת ניהול מהלכים אסטרטגיים.

אסטרטגיית ניהול של חברה, אם היא ברורה ומנוסחת היטב, עלולה להיתקל באג'נדה חבויה של מאות עובדים בארגון, שעלול להוביל להישגים בינוניים מכיוון שהוא מקטין את יכולת השליטה והמנהיגות. מנהל שיבין את האג'נדה החבויה, יוכל להניע כל אחד במערכת. כדי להניע אג'נדה של ארגון בונים אסטרטגיית ניהול בהירה שבה אפילו העובדים הזוטרים לומדים להתנהל לפיה ולהשיג הישגיים ארגוניים, וכן מערכת ניהול שמאפשרת יצירת הרגלי עבודה המובילים למקסום ההצלחות, הן האישיות והן האסטרטגיות.

 

אסטרטגיית ניהול בשילוב מתודולוגיה